Browsing Category

Španělské živobytí

Španělské živobytí

Ahoj moře, kdo jsi?

Prvního ledna jsem vstoupila do moře.

A od té doby tam vstupuji… docela často.

Letní moře je jako znásilněná kurtizána, kterou si každý použije a odhodí, jedinou cenu je platba za letenku a za tu se do moře můžou spláchnout tuny krémů a frustrací z předchozího roku. Zimní moře je důstojná entita, síla a energie svébytnosti a věčnosti. Zimní moře teprve ukazuje svoje tváře, vystavuje se a proniká hluboko…

Continue Reading
Dívej, kvetou mandloně
Indigo všedních dní, Španělské živobytí

Dívej, kvetou mandloně

A je to nádhera.

Někdy v polovině ledna se najednou v šedi holých větví rozvinula růžová. A byla to sláva veliká. I nějaký festival k tomu v sousedním městě mají.

Ale to všechno jsme zjišťovali až postupně, růžová krása nás zaskočila, a o to byla větším darem, protože nás zaskočila v okamžicích chmur, poněvadž byla kosa a zima, fakt.

Continue Reading
Proč se ve Španělsku dobře žije. Prostě jdeš a utrhneš si citron.
Indigo všedních dní, Španělské živobytí

Proč se ve Španělsku dobře žije

Ve Španělsku se dobře žije.

Možná je to jen odraz mého nastavení, možná jen vidím to, co chci. Španělsko mě však neustále učí. Plní se přesně to, proč jsme sem jeli: nechceme vidět zemi z rychlíku, chceme v ní žít. Pěkně poctivý každodenní chléb a že to je někdy dřina, protože ten chléb, jak jsem tady tedy zjistila, a jak mi maminka celý život říkala, je opravdu všude o dvou kůrkách.

Na tu druhou, méně radostnou, chlebovou kůrku se podívám třeba někdy jindy, tady jsem si protentokrát sepsala, co se mi na Španělsku líbí. Třeba vás to osloví. Třeba společně pokýveme hlavami a řekneme si – jo, to by u nás přece taky šlo… (a ono to už mnohde naštěstí opravdu jde)

Continue Reading